Kávová zrna Gianni Frasi Afribon Caffe 1kg

1 295 Kč 1 156,25 Kč bez DPH
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Káva Gianni Frasi

Pražírna Gaimaica Caffe je vedena už třetí generací a Giannimu Frasimu nyní pomáhá jeho nevlastní syn Simone jakožto zástupce čtvrté generace rukodělných pražičů. Pražírna byla založena roku 1947 po rozchodu dvou bratrů v centru Verony a na stejné adrese sídlí dodnes, nicméně rodina Frasiových pražila kávu již dlouhé roky předtím.

Gaimaica Caffe je jedna z posledních opravdových rukodělných pražíren, které stále používají šedesátikilový pražicí stroj na přímém ohni. Takové vybavení u žádného komerčního výrobce nenajdete. Gianni s oblibou básní, že přímým ohněm pokřtí každou svoji kávovou šarži, když zrna na čtvrthodinku vrhá do plamenů. Z praktického hlediska to znamená, že pražení probíhá daleko rovnoměrněji mezi povrchem a jádrem zrna než při použití nepřímého tepelného zdroje. Riskantní je vystihnout ten pravý – velmi krátký – okamžik mezi nedostatkem pražení (dnes se nazývá světlé pražení) a tmavým pražením až spálením. Tím pádem lze si představit, nakolik důležité jsou zkušenosti předávané z generace na generaci. Zkrátka Frasiho polovina Itálie považuje za kultovního pražiče a duhá polovina ho má téměř za blázna… nám jeho káva chutná.

Od Gianniho Frasiho můžete očekávat pouze kultivary arabiky, Gianni totiž nesdílí myšlenku, že robusta může espresso zlepšit, naopak považuje tuto rostlinu za druhořadou. Robusta ja často a mylně považována za složku, díky níž má espresso crému a chuťovou plnost. Ochutnejte jakoukoli kávu od Gianniho Frasiho a zjistíte, že realita je jiná.

Káva Afribon
Další ze tří směsí z této rodinné pražírny. Název odkazuje k výběru různých kultivarů z Afriky, a jak dodává syn Simone, ucítíte sílu, temnost a melancholii afrického kontinentu. 100% arabika.

Alergeny: neobsahuje alergeny

Země původu: Itálie
Objem: 1000 g
Výrobce: Gianni Frasi
Dovozce: Via del Vino s. r. o.