Riesling Vom grauen Schiefer, Clemens Busch

765 Kč 632,23 Kč bez DPH
Skladem

Bílé 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Alkohol prodáváme pouze osobám starším 18 let.

Vinařství: Clemens Busch
Odrůda: Riesling
Region: Mosel, Německo
Země původu: Německo
Objem: 0,75l
Dovozce: Via del Vino s. r. o.

„Clemens se zaměřuje na to co nejdůležitější podél řeky Mosel a to je Ryzlink Rýnský“

Mosel okouzlí každého svoji mystikou. Břidlicová úbočí nad vinoucí se řekou Rýn, nenechají nikoho na pochybách, že Ryzlink je zde doma. Clemens zde na strmých svazích pěstuje víno na 11 hektarech vinic, které jsou až 70 let staré. Jedná se o rodinné vinařství, s historii datující se až do 17. století.

Clemens pracuje ekologicky již 30 let. Od roku 2005 jsou jeho pozemky certifikované jako bio-dynamické. Logicky se jeho pracovní morálka a etika nezastaví ani u dveří sklepa, kde pracuje bez technologické a chemické manipulace hroznů. Nepřidává kvasnice, nekontroluje teplotu, kvašení provádí v nerezových tancích nebo moselských 800 až 1000 litrových sudech, v těch následně probíhá i zrání.

Obvykle známe moselský riesling s nízkou hladinou alkoholu a polosladký, to ale není Clemensuv případ, ten se rozhodl na svých vinicích vyrábět pouze suchá vína. Jeho cílem je vykreslit různorodost hroznů této odrůdy, a také zachovat výraz „terroir“ břidlicových svahů nad Rýnem, pro které je Mosel tak známý.

Složení
Alergeny: oxid siřičitý a siřičitany